Tussen de pagina's van Edge ontvouwt zich het verhaal dat verloren raakte in de schaduw van het fenomenale succes van Hitman 3. Een tijd waarin ontwikkelaar IO Interactive op de rand van de afgrond balanceerde na de ontgoocheling die Hitman: Absolution teweegbracht.
Hitman: Absolution was een zevenjarige zware bevalling, een productie die volledig uit de hand liep en bijna het einde betekende voor de ontwikkelaar. Opvolger Hitman (2016) slaagde er ook niet in de hooggespannen verwachtingen waar te maken, waardoor Square Enix genoodzaakt was op zoek te gaan naar een nieuwe eigenaar
Te midden van de triomf van Hitman 3 en de opwinding rondom het aankomende Project 007 lijkt de benarde periode waar CEO Hakan Abrak over spreekt bijna surreëel. In die dagen wilde Square Enix, de toenmalige eigenaar, niets liever dan afstand nemen van de studio, met absurde biedingen die varieerden van belachelijk laag tot slechts één dollar. Overwegingen om de studio drastisch te verkleinen en Hitman om te vormen tot een free-to-play model werden serieus besproken.
IO Interactive wist echter zijn onafhankelijkheid terug te kopen, zij het voor meer dan het symbolische bedrag van één dollar. Hiermee liet de studio Square Enix achter met een bescheiden minderheidsaandeel, waarna een moeizame reis begon om te overleven. Een reis die uiteindelijk succesvol bleek.